ВИДЕОГАЛЕРЕЯ

067-445-1738

063-079-8016

Біль у коліні

Уявіть собі на хвилину життя без колін. Ви не зможете керувати автомобілем, кататися на велосипеді, підніматися по сходах. Та й як лікар буде перевіряти ваші рефлекси? За чим він повинен стукати молоточком, по ліктьовому суглобу, чи що?..

Ні, той факт, що наявність колін дає певні переваги, сумніву не підлягає. Але вони, ці самі коліна, теж схильні до неприємностей. Адже безпосередньо під колінною чашкою знаходиться суглоб, що представляє собою сплетіння сухожиль і зв'язок, що з'єднують стегнову і великогомілкову кістки з прокладених між ними хрящами .Надто вже крихка і нестабільна споруда, особливо з урахуванням тих навантажень, що щодня випадають на долю коліна.

Такі види спорту, як біг, лижі, баскетбол, можуть травмувати крихке коліно. Але й повсякденні побутові заняття на кшталт миття підлог також приводять часом до проблем.

Біль у коліні найчастіше є ознакою синдрому перенапруги. Це трапляється, коли звикши вести активний спосіб життя людина думає, що вона все в тій же прекрасній фізичній формі, в якій була ще школярем та студентом, і піддає свій організм непосильним фізичним навантаженням. Результат - хворе коліно. Болі здебільшого людина відчуває, коли згинає його. Або ж, коли просидівши досить довго, раптом різко встає.

Біль у коліні.

Коліна також страждають від тріщин кістки, розтягнення зв'язок і ударів. Хрящова прокладка, що служить свого роду амортизатором, стоншується, рветься, і сухожилля запалюються. Мало того, коліна особливо схильні до такої хвороби, як артрит. Якщо ви поранили коліна під час падіння або нещасного випадку, слід негайно звернутися до лікаря, щоб він оглянув його і переконався у відсутності будь-яких серйозних структурних змін. Але, якщо біль у коліні викликана фізичними перевантаженнями, то людина цілком може впоратися з проблемою і самостійно.

Біль у коліні.

Щоб позбутися від болю в коліні, вам допоможуть наступні рекомендації.

Сильне охолодження. Біль у коліні вщухне при накладенні на нього льоду. Кожні дві години накладайте на коліно пакет з льодом і тримайте його до 20 хвилин, не більше. Причому цей пакет слід класти на рушник, а не на голе коліно. Якщо біль набула хронічного характеру, то після активних фізичних дій потріть навколо коліна кубиком льоду.

Зніміть біль медикаментами. Рекомендується приймати болезаспокійливі засоби, щоб зняти біль у пошкодженому коліні. Добре допомагають в таких випадках аспірин, ібупрофен, ацетамінофен і напроксен. Зупиніться на тому засобі, що приносить найбільше полегшення. Не забувайте також прочитати інструкцію із застосування, щоб вибрати правильне дозування.

Двічі подумайте, перш ніж застосувати фіксуючу пов'язку. Часом фіксуюча пов'язка допомагає, але все залежить від характеру ушкодження. Ніколи не застосовуйте її, не проконсультувавшись попередньо з лікарем. Причину, що викликала біль, пов'язка сама по собі не усуває. Але вона змусить вас дбайливо ставитися до ушкодженого коліна і не напружувати його.

Використовуйте устілки для взуття. Іноді допомагають спеціальні устілки для взуття, ті, що сприяють зняттю навантаження з вашого коліна. Особливо допомагають вони в тих випадках, якщо ви страждаєте плоскостопістю або ж пронацією. Пронація означає, що ви схильні ходити або стояти, навантажуючи головним чином внутрішні частини стопи.

Обмеження і ще раз обмеження. Прагніть обмежувати фізичну активність, результатом якої є зайве навантаження на коліна. Очевидно, що варто хоча б тимчасово припинити заняття такими видами спорту, як біг, ходьба на лижах, та іншими, що викликають напругу колінних суглобів і сухожиль. Проте слід також уникати і тривалого сидіння на одному місці, користуйтесь ліфтом, не взбігайте сходами.

Сидіть правильно і красиво. Коли мова заходить про біль у коліні, справа не тільки в тому, як довго ви перебуваєте в сидячому положенні, але також в тому, наскільки правильно ви сидите. Особливо уникайте поз, при яких коліна у вас сильно зігнуті. Якщо ви змушені сидіти протягом тривалого часу, знайдіть спосіб хоча б зрідка випрямити ногу і полегшити тим самим навантаження на колінну чашечку.

Біль у коліні.

Не перестарайтеся в прагненні зберігати коліно в повній нерухомості. Подібні дії надають лише додаткове навантаження на вже хворі суглоби. Спробуйте навіть у стоячому положенні хоча б трохи згинати коліна. Спершу виникне відчуття, що ви присідаєте навпочіпки, варто вам зрушити хоча б на пів сантиметра. Але киньте один погляд в дзеркало - і ви відразу переконайтеся, що нічого подібного не сталося, чим частіше ви будете робити подібні вправи, тим легше вони стануть у вас виходити і тим більше користі для ваших колін.

Біль у коліні.

Намагайтеся не кульгати. Якщо не можете ходити не накульгуючи, користуйтесь милицями або ж паличкою. В іншому випадку зростає навантаження на м'язи і сухожилля у всьому тілі, що тільки викличе додаткові ускладнення.

Потихеньку-легенько. Коли біль у коліні вщухне, можете поступово повертатися до нормального способу життя. Спершу ви повинні переконатися, що, займаючись звичайними повсякденними справами, не відчуваєте ніякого болю, а вже потім можете спробувати більш серйозні навантаження, як, наприклад, заняття спортом. Коли ви відчуваєте, що готові до більш активної фізичної діяльності, відмовтеся від болезаспокійливих засобів, які до цих пір приймали. Тільки коли ці препарати перестануть заглушати біль, ви зможете переконатися, що справа дійсно пішла на поправку. Зміцнюйте стегна. Від подальших травм коліна можна захистити, зміцнюючи м'язи стегон, відомі у фахівців під назвою «квадріцепси». Тут можна скористатися двома типами вправ.

* "Випади". Немов збираючись зробити крок вперед, зігніть одну ногу в коліні. Другу ногу тримаєте, як можна прямо. Постарайтеся протриматися в такому положенні протягом 10 секунд. Потім повертайтеся у вихідну позицію. А далі повторіть вправу, але тільки вже з іншої ноги. Щодня повторюйте подібну вправа для кожної ноги по 12-15 разів.

* Присідання. Станьте на відстань приблизно 50 см від стіни, потім притулитися до неї спиною. Повільно сповзайте по стіні, згинаючи ноги в колінах. Сповзати слід на 10-15 см. Потім спробуйте протриматися в цій позі протягом 5-10 секунд, після чого знову притулившись спиною до стіни. Ви відчуєте, як напружилися у вас м'язи та сухожилля над колінної чашечкою. Але, якщо раптом при цьому відчуєте біль під колінної чашечкою, це означає, що ви перестаралися. Спочатку проробляти цю вправу по 10 разів, згодом можна довести до 35.

Крутіть педалі. Щоб залишатися у формі, і в той же час оберігати коліна, немає кращої вправи, ніж крутіння педалей на стаціонарному велосипеді. Коліно цілком справляється з крутінням педалі вхолосту і ніякому ризику ви себе при цьому не піддаєте. Крім того, вправа чудово зміцнює внутрішню частину "квадріцепсів". Переконайтеся, що педалі прокручуються досить легко, щоб не створювати собі незручностей. Біль у коліні пройде.ФОТОГАЛЕРЕЯ

ПАРТНЕРЫ

Клубная форма