ВИДЕОГАЛЕРЕЯ

067-445-1738

063-079-8016

Стан здоров'я спортсменів

Стан здоров'я тих, хто займаються повинен постійно контролювати лікар. Систематичний медичний огляд є обов'язковим для всіх незалежно від віку. Особливо мають потребу в радах і-ука-заніях лікаря люди старшого віку. Пояснюється це не тільки тим, що у них частіше зустрічаються різні відхилення від норм у стані здоров'я, а й тим, що вони схильні переоцінювати свої можливості, оскільки суб'єктивно не відчувають інволютивних змін, що відбуваються в їх організмі. Навіть при доброму стані здоров'я з віком змінюється хімічний склад кісток, зменшується пружність кровоносних судин, часто збільшується вага за рахунок жирової тканини і т. п. Не враховувати цих змін не можна.

Особливо ж уважно потрібно ставитися до всіляких захворювань. Хоча самі по собі вони і не можуть служити підставою для відмови від занять фізичними вправами, вибір вправ і, головне, методика їх застосування набувають першорядного значення.

Дорослих людей прийнято ділити за станом здоров'я на чотири медичні групи (це стосується передусім людей середнього та старшого віку).

До першої належать люди практично здорові, що мають достатню фізичну підготовленість для занять фізичною культурою. При відповідному лікарському контролі вони можуть займатися різними видами фізичних вправ і брати участь у змаганнях.

До другої групи відносяться люди з незначними відхиленнями від норми у стані здоров'я, наприклад з віковими змінами функцій деяких органів (скажімо, невеликими порушеннями обміну речовин) за умови, що організм у змозі пристосуватися до цих відхилень, компенсувати їх. Особам, які належать до цієї групи, рекомендується займатися такими видами спорту, де не потрібно граничних і тривалих напружень або різких рухів, наприклад стрілецькою спортом, іграми і т. п. Дуже корисні прогулянки на лижах, човні або пішки, різні види оздоровчої гімнастики і нескладні туристські походи.

До третьої медичної групи належать особи з постійними або тимчасовими досить серйозними відхиленнями у стані здоров'я, хоча і не заважають їх трудової діяльності. Ці люди не володіють достатньою фізичною підготовленістю для нормальних занять фізичними вправами і вимагають до себе особливої уваги і строго індивідуального підходу.

До четвертої медичної групи відносяться хворі люди, з якими можна займатися тільки лікувальної фізичної культурою під контролем і спостереженням лікаря.ФОТОГАЛЕРЕЯ

ПАРТНЕРЫ

Клубная форма